D3 FORTE

Wysoka dawka witaminy D3

D3 FORTE

„Mocna dawka wit. D3”

Wskazania:

  • uzupełnia niedobory wit. D3
  • w okresie intensywnego wzrostu
  • dla prawidłowej mineralizacji kośćca
  • w celu wzmocnienia skorupy jaj u niosek

Mieszanka paszowa dietetyczna

Opis produktu

D3 FORTE to płynny koncentrat łatwo przyswajalnej witaminy D3 wzbogaconej witaminą K, która skutecz- nie i szybko uzupełnia jej niedobory u ptaków. Wita- mina D3 w okresie intensywnego wzrostu znacznie przyspiesza mineralizację kośćca i minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń wchłaniania wapnia i fosforu prowadzących do krzywicy i osteoporozy. Dodatkowo wi- tamina K zwiększa szczelność śródbłonka naczyń krwionośnych i odgrywa istotną rolę w gospodarce wapniowej i minera- lizacji tkanek. D3 FORTE należy poda- wać celem uzupełnienia niedoboru witaminy D3 i minimalizacji ryzyka występowania schorzeń wynika- jących z niewystarczającej jej ilości w organizmie oraz w momentach zwiększonego za- potrzebowania.

D3 FORTE to wysoka koncentracja (50 000 000I.U.) witaminy D3 , która w skuteczny i szybki sposób uzupełnia jej niedobory u ptaków. Witamina D3 należy do grupy kalcyferoli. U ustroju regulują one metabolizm wapnia i fosforu. Wpływa nie tylko na kostnienie, ale także na wzrost kości przyspieszając tym samym wzrost ptaków. Główną rolą witaminy D3 w organizmie jest utrzymanie homeostazy mineralnej, a co za tym idzie: wchłanianie wapnia z jelit, wydalanie wapnia przez nerki, uwalnianie (mobilizacja) wapnia z kości. Jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój i mineralizację kości, regulację gospodarki wapniowo – fosforowej ustroju, wyrównanie nieprawidłowego stosunku wapnia do fosforu i zwiększenie wchłaniania tych pierwiastków z przewodu pokarmowego. Jest niezbędna w procesach kostnienia, gdyż ułatwia zamianę fosforu organicznego na nieorganiczny i w powstawaniu związków niezbędnych do tworzenia kości. Ostry niedobór witaminy D3 objawia się zmiękczeniem kości, zniekształceniem grzebienia mostka, cienką skorupką jaj i zwolnieniem tempa wzrostu. U piskląt wywołuje zaburzenia rozwoju kośćca, objawy osłabienia i spadek apetytu. Skorupy jaj są cienkie lub chropowate, natomiast pióra ptaków nastroszone, a skrzydła opuszczone. Kolejnym skutkiem niedoboru są: wykrzywienie nóg, dzioba oraz nieproporcjonalnie duża głowa. D3 FORTE zawiera w składzie także witaminę K, która zwiększa szczelność śródbłonka naczyń krwionośnych i odgrywa istotną rolę w gospodarce wapniowej i mineralizacji tkanek. Jest niezbędna do produkcji protrombiny biorącej udział w krzepnięciu krwi.

Stosowanie:

Stosowanie do wody. Drób: 100 – 200 ml na każde 1000 litrów wody do picia. Zalecany czas stosowania wynosi od 3 do 5 dni. Przed zastosowaniem paszy lub przed przedłużeniem okresu stosowania należy zasięgnąć opinii specjalisty ds. żywienia lub lekarza weterynarii.

Skład:

Skład (w 1L): Materiały paszowe: chlorek wapnia (11.1.6) (CaCl2 ), chlorek magnezu (11.2.6) (MgCl2 ) DODATKI (w 1 L): Dietetyczne: Witaminy: witamina D3 (E 671) 50 000 000 j.m. (cholekalcyferol), witamina K3 3 000 mg SKŁADNIKI ANALITYCZNE (w 1 L): Mg 300 mg, Ca 300 mg, Na 300 mg, białko surowe 0%, włókno surowe 0%, oleje i tłuszcz surowy 0%, popiół surowy 0,3%, lizyna 0%, metionina 0%

Konfekcja 2L