OREGO strong

Przyrosty

OREGO Strong 2L

OREGO strong
„Apetyt, trawienie, przyrosty”

Wskazania:

  • pobudzenie tempa wzrostu ptaków
  • zaburzenia przyrostów dobowych
  • nieżyty jelit i zatrucia pokarmowe
  • zaburzenia pobierania i przyswajania paszy
Mieszanka paszowa uzupełniająca

Opis produktu

OREGO strong to płynny preparat przeznaczony dla drobiu zawierający wyciąg z oregano (lebiodka pospolita). Dzięki dużej różnorodności związków występujących w oregano znajduje ono szerokie zastosowanie w żywieniu drobiu. Uważa się, ze składniki fenolowe – w szczególności karwakrol i tymol – odpowiadają za podstawowe korzyści wynikające z jego stosowania. Na szczególna uwagę zasługują właściwości przeciwbakteryjne, rozkurczowe i przeciwutleniające. Liczne badania wykazały, że lebiodka skutecznie niszczy wiele patogenów bakteryjnych, w tym Klebsiella, E. coli, Salmonella, H. pylori i Staphylococcus aureus. Uważa się, że aktywne składniki fenolowe oleju z oregano niszczą bakterie poprzez zmianę integralności ich błon i ścianek komórek. Ponadto badania podają, iż oregano ma silne działanie przeciwpasożytnicze, a także funkcjonuje jako silny środek przeciwgrzybiczy. Szczególnie interesująca jest zdolność oleju z oregano do zabijania Candida albicans. W jednym z nich stwierdzono, ze jego skuteczność w kandydozie jest taka sama jak skuteczność nystatyny – silnego leku przeciwgrzybiczego. Olej z oregano nie wpływa negatywnie na poziom organizmów probiotycznych w jelitach, dzięki czemu jest idealnym środkiem w programie przeciwgrzybiczym.

OREGO strong zaleca się podawać podczas zaburzeń apetytu, trawienia, przyswajania paszy oraz przyspieszenia tempa wzrostu ptaków. Preparat można stosować u wszystkich gatunków drobiu w trakcie zaburzeń pobierania paszy, przy nieżytach jelit, biegunkach oraz zatruciach pokarmowych, a także pomocniczo w leczeniu zapaleń przewodu pokarmowego. Może być podawany w każdym momencie tuczu.

Stosowanie:

150 – 200 ml / 1000 L wody pitnej, przez 12 h dziennie, przez okres 5 – 7 dni

Skład:

SKŁAD (w 1 L): Materiały paszowe: glikol propylenowy (13.11.1), chlorek sodu (11.4.1) (NaCl). DODATKI (w 1 L): Zootechniczne: wyciąg z lebiodki pospolitej (CoE 317) 450 000 mg, olejek z lebiodki pospolitej (CoE 317) 35 000 mg, tymol 15000 mg; SKŁADNIKI ANALITYCZNE (w 1 L): Na 390 mg, popiół surowy 1%, białko surowe 0%, oleje i tłuszcz surowy 0%, włókno surowe 0%, lizyna 0%, metionina 0%

Konfekcja 2L