LIVO protect

Poprawa zdrowotności

Livo-Protect-5L

LIVO protect

„Idealna ochrona wątroby”

Wskazania:

  • dla wydłużenia okresu nieśności
  • wspiera prace wątroby i trzustki
  • ochrona, detoksykacja, regeneracja
  • regulacja czynności wątroby i trzustki

Mieszanka paszowa uzupełniająca

Opis produktu

LIVO protect to specjalistyczny preparat przeznaczony do stosowania w intensywnej produkcji drobiarskiej w celu ochrony i wsparcia funkcji wątroby. Właściwości poszczególnych składników pełnią istotne funkcje ochronne oraz regeneracyjne. Skład oparty jest na skoncentrowanych wyciągach ziołowych w połączeniu ze składnikami wspierającymi pracę wątroby, takimi jak cholina, betaina, inozytol, tauryna i sorbitol, które działają żółciopędnie, lipotropowo i ochronnie na miąższ wątroby. Efektywnie wspomagają detoksykację, czyli odtruwanie organizmu ptaków. Stosowanie LIVO protect korzystnie wpływa na kondycję ptaków, poprawę wyników produkcyjnych oraz zdrowotność stada.

Właściwości

LIVO protect to płynny preparat skutecznie chroniący oraz wspomagający pracę wątroby i trzustki. Zawarta w preparacie wysoka ilość wyciągu z ostropestu plamistego i karczocha zwyczajnego poprawia funkcjonowanie tych organów poprzez wydajniejszy metabolizm węglowodanów i tłuszczy oraz lepsze przyswajanie białka. Ostropest plamisty swoje właściwości lecznicze zawdzięcza sylimarynie. Jest to kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z owoców ostropestu. Zalety stosowania sylimaryny to przede wszystkim właściwości hepatoprotekcyjne, czyli ochronne dla komórek wątroby – hepatocytów. Miedzy innymi dlatego, ze jest związkiem o charakterze antyutleniacza (przeciwutleniacza), a wiec neutralizującym negatywny wpływ wolnych rodników. Obecność ich w dużych ilościach jest niebezpieczna dla organizmu, ponieważ prowadzi do uszkodzenia błon komórkowych wielu narządów, w tym także wątroby. Wątroba pozbawiona przeciwutleniaczy jest w stanie stanowić sama dla siebie zagrożenie. Sylimaryna ogranicza proces stłuszczenia wątroby opierający się na pozytywnym wpływie na przemiany tłuszczów, które zachodzą w tym narządzie. Działa także żółciotwórczo, a dzięki temu usprawnia procesy trawienne. Równocześnie nie dopuszcza do zastoju żółci w drogach żółciowych. Sylimaryna nie tylko wzmacnia komórki wątrobowe, ale także usprawnia ich regeneracje. Jest zalecana po kuracjach antywirusowych, czy innych formach leczenia, w tym terapii antybiotykami. Dzięki wyciągowi z karczocha zwyczajnego LIVO protect wzmacnia detoksykacyjną czynność wątroby, sprzyja usuwaniu złogów i chroni przed wystąpieniem zapaleń na różnym tle. Preparat uzupełnienia dietę w cholinę oraz betainę pozwalając uniknąć nadmiernego stłuszczenia i w konsekwencji powstania ZNMT – syndromu tłuszczowego zwyrodnienia wątroby. Obecna w składzie tauryna pełni ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby polegającą na tworzeniu kwasów żółciowych i detoksyzacji, natomiast inozytol, który jest głównym składnikiem lecytyny, funkcjonuje jako substancja lipotropowa (tzn. związek, który zapobiega gromadzeniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie). LIVO protect doskonale sprawdza się w intensywnej produkcji drobiarskiej.

Stosowanie:

250 – 500 ml / 1000 L wody pitnej, 8-12 h dziennie, przez okres 3-5 dni

Skład:

KŁAD (w 1 L): Materiały paszowe: sorbitol (13.5.5), chlorek sodu (11.4.1) (NaCl), chlorek potasu (11.5.1) (KCl), glukoza (13.2.2). DODATKI (w 1 L): Dietetyczne: Witaminy: cholina, betaina, inozytol; Aminokwasy: tauryna, lizyna 10000mg, L-karnityna; Sensoryczne: Mieszanka substancji aromatyzujących: 650 000 mg. SKŁADNIKI ANALITYCZNE (w 1 L): Na 550 mg, K 500 mg, popiół surowy 2%, białko surowe 0%, oleje i tłuszcz surowy 0%, włókno surowe 0%, lizyna 1%, metionina 0%

Konfekcja 5L