PROGRESS

Przyrosty

Progress 5L

PROGRESS
„Najlepszy z najlepszych”

Wskazania:

  • zahamowanie przyrostów
  • lepsze wykorzystanie paszy
  • poprawa wyników produkcyjnych
  • pobudzenie funkcji przewodu pokarmowego
Mieszanka paszowa uzupełniająca

Opis produktu

PROGRESS to płynny produkt, którego celem jest zapewnienie maksymalnych przyrostów masy mięśniowej ptaków w każdym momencie tuczu. Zastosowanie preparatu wpływa na poprawę apetytu oraz kompensację przyrostów w całym stadzie. Zawarte w składzie aminokwasy, takie jak metionina i lizyna, są odpowiedzialne za przyrosty masy mięśniowej, właściwą budowę organizmu oraz prawidłową równowagę azotową. Lizyna bierze udział w budowaniu białek, głównie w kościach i mięśniach, dlatego jest bardzo ważna w okresie rozwoju i wzrostu organizmu ptaków. Przyspiesza tez regenerację tkanek, przez co umożliwia szybki przyrost białek mięśniowych. Uczestniczy w tworzeniu kolagenu – głównego białka wchodzącego w skład tkanki łącznej. Działa bardzo korzystnie wszędzie tam, gdzie naturalnie on się znajduje, czyli w chrząstce, skórze, ścianach naczyń krwionośnych i kościach, nadając odpowiednią strukturę, sprężystość i elastyczność. Pełni także istotną rolę w produkcji enzymów, przeciwciał i hormonów. Wspomaga wchłanianie wapnia oraz uczestniczy w procesach odbudowy tkanek. Metionina jest niezbędną do translacji, czyli syntezy białek. Jest pierwszym przyłączanym aminokwasem podczas budowania łańcucha polipeptydowego.

Działa odtruwająco, lipotropowo, przeciwzapalnie, żółciotwórczo, żółciopędnie i przeciwkamiczo. Zakwaszając mocz i żółć zapobiega wytracaniu się złogów w drogach moczowych i żółciowych, ponadto zapobiega ich zakażeniu. Działa ochronnie na miąższ wątroby i nerek. Zwiększa syntezę kreatyny w mięśniach zwiększając wydolność fizyczną ustroju. Również niezbędną w syntezie białek jest zawarta w składzie treonina. Przyczynia się do wzrostu i rozwoju mięśni. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz wpływa korzystnie na trawienie. Obecność pozostałych aminokwasów uzupełnia działanie preparatu, a jego stosowanie sprzyja poprawie przyrostów oraz utrzymaniu ptaków w dobrej kondycji, co przekłada się na wyniki produkcyjne.

Stosowanie:

200 – 250 ml / 1000 L wody pitnej, przez 8 – 12 h dziennie. Brojler kurzy: stosować od 3-go tygodnia życia. Brojler indyczy: stosować od 5-go tygodnia życia.

Skład:

SKŁAD (w 1 L): Materiały paszowe: siarczan magnezu (11.2.3) (MgSO4 x H2O), chlorek sodu (11.4.1) (NaCl). DODATKI (w 1 L): Dietetyczne: Witaminy: witamina B2, witamina B3; Aminokwasy: L-lizyna, treonina, walina, tryptofan, glicyna, arginina; Sensoryczne: Mieszanka substancji aromatyzujących 31000 mg. SKŁADNIKI ANALITYCZNE (w 1 L): Na 156 mg, popiół surowy 4%, białko surowe 24,08%, oleje i tłuszcz surowy 0%, włókno surowe 0%, lizyna 18%, metionina 1%

Konfekcja 5L