FUNGIZOL

Wsparcie i kondycja

FUNGIZOL

FUNGIZOL
„Rozwiązanie problemów z grzybicą”

Wskazania:

  • podczas zakażeń grzybicą
  • regeneracja błon śluzowych
  • przy ryzyku zakażeń grzybicą
  • w trakcie i po antybiotykoterapii
Mieszanka paszowa uzupełniająca

Opis produktu

FUNGIZOL to specjalistyczny preparat stosowany w profilaktyce przeciwgrzybiczej u drobiu. Skutecznie hamuje rozwój patogenów w układzie pokarmowym i oddechowym. Doskonałe rezultaty otrzymuje się przy jego zastosowaniu w wodzie do picia oraz w oprysku. W pierwszym przypadku dociera do wszystkich odcinków układu pokarmowego (bardzo istotne w przypadku zakażenia Candida sp.), natomiast stosując preparat w oprysku eliminujemy zarodniki grzybów ze środowiska przebywania ptaków. Poprzez inhalacje umożliwione jest dostanie się substancji aktywnych do układu oddechowego (ważne w przypadku zakażenia Aspergillus sp.). Skutecznie ochrania to ptaki przed zakażeniem niwelując rozwój choroby.

FUNGIZOL stanowi specjalistyczne połączenie naturalnych składników, które wykazują korzystne działanie na organizm, nie kumulując się w nim oraz nie powodując efektów ubocznych. Stanowi odpowiednio dobrany kompleks wyciągów ziołowych, tymolu, witaminy A, miedzi i jodku potasu stanowiąc idealne zabezpieczenie przeciwgrzybicze. Olejki eteryczne uzyskane z drzewa herbacianego i sosny są źródłem substancji aktywnych o właściwościach bójczych wobec Aspergillus sp. i Candida. Są to alkaloidy, kwasy oraz triterpeny. Zawarta w składzie witamina A w wysokiej dawce przyspiesza procesy odnowy błon śluzowych dróg oddechowych zainfekowanych przez komórki grzyba oraz stymuluje układ odpornościowy ptaków, zaś jodek potasu wykazuje właściwości antyseptyczne oraz działa niszcząco na bakterie, grzyby i wirusy. Tak skomponowany preparat zapewnia wielokierunkowe i skuteczne działanie wobec zakażeń grzybiczych.

FUNGIZOL to doskonałe rozwiązanie przy występowaniu grzybów z rodzaju Aspergillus Sp. i Candida Sp., a także ich bezpieczna i skuteczna profilaktyka.

Stosowanie:

Do wody: 200 ml/ 1000 l w minimum ½ wypijanej wody przez okres 5 dni; oprysk: 100- 200 ml/ 10 l wody i rozpylić poprzez zamgławianie, szczególnie ściółkę

Skład:

SKŁAD (w 1 L): Materiały paszowe: chlorek sodu (11.4.1) (NaCl), chlorek potasu (11.5.1) (KCl). DODATKI (w 1 L): Dietetyczne: Witaminy: witamina A (propionian retinolu); Pierwiastki śladowe: I (jodek potasu), Cu (siarczan miedzi); Sensoryczne: Mieszanka substancji aromatyzujących 620 000 mg. SKŁADNIKI ANALITYCZNE (w 1 L): Na 390 mg, K 520 mg, popiół surowy 2%, białko surowe 0%, włókno surowe 0%, oleje i tłuszcz surowy 0%, lizyna 0%, metionina 0%

Konfekcja 2L